Horšovský Týn

zajímavosti, kultura, historie i novinky

Popis urbanistického řešení
Návrh navazuje na okolní strukturu města, kdy při ulici Vrchlického vymezuje plochu pro smíšené obytné funkce, čímž jednak v budoucnu vytvoří plynulý přechod mezi přírodě blízkou říční nivou a rostlou zástavbou města, dále definitivně kvalitně vyřeší dopravní napojení všech ploch na jih od ulice Vrchlického a v neposlední řadě umožní posun areálu koupaliště dále od hlavní komunikace směrem k řece Radbuze. Samotný areál je pak situován tak, aby byl z hlavní ulice nepřehlédnutelný, ale zároveň vytvářel vlastní vnitřní intimitu pro návštěvníky a umožnil další rozvoj sportovně rekreačních funkcí v nejbližším okolí. Dopravní obsluha a zejména řešení dopravy v klidu je pak pojato jako přirozený důsledek urbanistického členění a plochy jsou tak integrovány do uličních profilů spolu se stromovou výsadbou a umožňují tak více kvalitativních druhů parkování a jejich sdílení jednotlivými vzájemně se doplňujícími funkčními celky (rekreace, sport, bydlení, služby, atd.)

Číst dál: Návrh stavby - koupaliště Horšovský Týn

Domažlický deník odkaz

Jakou možnost jít se v současných parnech vykoupat mají obyvatelé Horšovského Týna, případně přilehlého autokempu, zjišťovala Mokrá hlídka Deníku na koupališti v Podhájí.

Zvolili jsme cestu kolem chat a kempu, obešli jsme železnou bránu zamčenou na zrezavělý řetěz a před námi se objevil rozlehlý rybník obklopený lesem. Modrá obloha se zrcadlila v klidné hladině…, prostě romantika. Jenomže my se přišli vykoupat, případně si koupit něco na pití či jídlo. A tady romantiku vystřídala krutá realita. Rybník, vydávající se za koupaliště, nabízí pouze to první, tedy vykoupání. Jak čistá je jeho voda? Žádná sláva. Odtékající voda sice byla poměrně čistá (přítokem je Mračnický potok), dno na dohled od břehu je ale pokryté jemným bahnem. Chuti vlézt do vody, jejíž teplota byla pěkných 25 stupňů Celsia, nepřidaly ani v pásech se táhnoucí nečistoty bůhví odkud, o leklém kaprovi u břehu kousek od dětské skluzavky nemluvě.

Číst dál: Na koupališti Podhájí se nevykoupete